Δικαιολογητικά Εγγραφής

1) Απολυτήριο γυμνασίου ή ενδεικτικό Γ΄ τάξης του παλαιού εξατάξιου γυμνασίου ή επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου ΤΕΣ, ΤΕΕ, ΤΕΛ, ΕΠΛ, ΕΠΑΛ ή αντιγραφο απολυτήριου Λυκείου ή πιστοποιητικό σπουδαστικής κατάστασης του μαθητή από το σχολείο στο οποίο φυλάσσονται τα αρχεία του σχολείου στο οποίο φοιτούσε, ή από το σχολείο στο οποίο είναι τελειόφοιτος.

2) Φωτοτυπία ταυτότητας ή πιστοποιητικό του δήμου ή της κοινότητας στα μητρώα της οποίας είναι εγγεγραμμένος ο μαθητής.

3) Βεβαίωση του εργοδότη ή αν πρόκειται για μαθητή που ασχολείται σε δική του επαγγελματική εργασία, βεβαίωση της αρμόδιας αρχής ή υπηρεσίας ότι στη διάρκεια της ημέρας εργάζεται  ή υπεύθυνη δήλωση του κηδεμόνα του μαθητή ότι ο/η μαθητής/τρια απασχολείται στην οικογενειακή  επιχείρηση η στα οικογενειακά αγροκτήματα  ή βεβαίωση του Ο.Α.Ε.Δ. από την οποία να προκύπτει η εγγραφή του στα μητρώα ανέργων. Να σημειωθεί ότι όλοι οι μαθητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ  από 16 ετών και άνω δικαιούνται κάρτας ανεργίας  ΟΑΕΔ την οποία αν δεν έχουν ήδη,  αποκτούν με βεβαίωση σπουδών που εκδίδεται από το σχολείο μας.

4)Αίτηση – Υπεύθυνη δήλωση του κηδεμόνα του μαθητή ή του ιδίου αν είναι ενήλικος, όπου δηλώνει:

1. την κηδεμονία του μαθητή
  2. τον κύκλο ή τομέα ή την ειδικότητα που επιθυμεί να παρακολουθήσει
  3. ότι δεν φοιτά σε άλλο σχολείο Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή σε σχολή της Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης

5) 4 Φωτογραφίες

6) Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή. Το σχετικό έντυπο δίνεται από το σχολείο μας συμπληρώνεται δωρεάν από αρμοδίους ιατρούς του νοσοκομείου και επιστρέφεται σε εύλογο χρόνο συμπληρωμένο στο σχολείο.

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται στο

χρησιμοποιώντας τους κωδικούς ΤΑΧΙΣ