“Περπατώντας αργά στην προκυμαία…”
Εκπαιδευτικοί, μαθήτριες και μαθητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ Πρέβεζας γιόρτασαν τη 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου, με κοινό σύνθημα: «Η Κίνηση δίνει Ζωή», υλοποιώντας τις αθλητικές δράσεις
“Δρόμος Υγείας και Ευεξίας: περπάτημα ή/και τρέξιμο για 2023 m” και “Πράσινες Αθλητικές Δραστηριότητες”.
Οι συμμετέχοντες , με αφετηρία τη Μαρίνα της Πρέβεζας, περπάτησαν στην παραλία της πόλης. Η πλειοψηφία έφτασε μέχρι τη γοργόνα. Λίγοι αλλά τολμηροί συνέχισαν τη διαδρομή φτάνοντας μέχρι το Μνημείο αγνώστου Ναύτη. Οι προπονημένοι τερμάτισαν στον Παντοκράτορα απολαμβάνοντας το μαγευτικό ηλιοβασίλεμα.
Ξεκούραση και αφορμή για κουβεντούλα, αμέσως μετά, στην καφετέρια “Diem” στην παραλία. Ευχαριστούμε πολύ το Diem για την προσφορά του, νερό και κολατσιό, για όλους τους συμμετέχοντες!
Με υγεία …και του χρόνου!!!